Black Diamond Zincboron

0,00

Zincboron – Bor’un bitkide protein senteziyle ilişkisi vardır. Karbonhidratların oluşumu ve taşınmasında görev alır. Kalsiyum taşınmasında ve yerine yerleştirilmesinde yardımcı olur. Çiçek ve meyve tutumunu etkiler. Polen oluşumu ve hormon sentezi içinde gereklidir. Bor toprakta iyonlaşmış borik asit şeklindedir. Bor noksanlığı ile toksinlerin sınırları çok dar bir pencerede seyreder. Bu yüzden gübreleme çok önemlidir. 

Temizle

Açıklama

Borun bitkide protein senteziyle ilişkisi vardır. Karbonhidratların oluşumu ve taşınmasında göre alır. Kalsiyum taşınmasında ve yerine yerleştirilmesine yardımcı olur.  Çiçek ve meyve tutumunu etkiler. Polen oluşumu ve hormon sentezi için gereklidir. 

Bitkide Görevleri: Kalsiyumun taşınması ve yerleştirilmesinde görev alır. Çekirdek oluşumu, meyve tutumu, polen salığı ve döllenebilmesi için gereklidir. Hormon oluşumuna yardım ederi. Hücre bölünmesinde etkisi vardır. 

Bor Noksanlığı Belirtileri: İlk belirti genç yapraklarda görülür. Yapraklar sararır ve şekilleri bozulur. En önemli belirti büyüme noktası ölür ve gelişme durur. Meyve küçülür ve şekli bozulur. Meyvelerde çatlamalar olur ve bunlar belirgindir. 

BİTKİ YAPRAK TOPRAK UYGULAMA
SEBZE (SERA) 100cc/100lt 500cc/da damlama Fide döneminden sonra ve eksiklik görüldüğü dönemlerde.
SEBZE (ÖRTÜ ALTI) 100cc/100lt 500cc/da damlama Fide dökümünden sonra hasata kadar.
MEYVE AĞAÇALARI 100 – 150 cc/100lt 500cc/da yağmurlama Şekerpancarı, turp tohum ekiminden sonra, bitkilerde gelişme döneminden sonra.
HUBUBAT 100 – 150 cc/100lt 1 lt/da yağmurlama ve damlama Yapraklar görüldükten sonraki dönemlerde 1 – 2 uygulama

Garanti Edilen İçerik

Suda Çözünür Bor %3
Suda Çözünür Çinko %3

BD Zincboron Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

 

Ek bilgi

LİTRE

1 LT, 5 LT, 20 LT

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Black Diamond Zincboron”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir