Black Diamond Iron (Demir)

0,00

Black Diamond Iron bitki tarfından emilime hazır  zengin bir demir kaynağıdır. Demir, fotosentez üzerinde  etkili bir element olduğu için, bitki besin üretiminde ve ürün kalitesinde dolaylı yoldan pozitif katkı sunmaktadır. Stabil edta şelatı demir iyonlarını, olası oksitlenme ve inaktivasyonlardan koruyarak, bitki yaprak yüzeyinden tamamen emilmesini sağlamaktadır.Ayrıca içeriğindeki amino asitler bitkinin demiri yaprak yüzeyinden absorbe etmesini kolaylaştırır ve bitkiyi hazır Amino Asitlerle besler.

 

Temizle
Stok kodu: woo-hoodie-with-logo Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

ÜRÜN KULLANIMLARI: Toprak Hazırlığında tabandan yada yapraktan üst gübreleme olarak kullanılabilir. Üst sulama, Salma sulama, Spreyleme, Damla sulama, Kök enjeksiyonu ve Hidrofonik sistemler dahil tüm sulama sistemlerinde kullanılabilir.

Demir ( Fe ) : Kireçli veya taban suyu yüksek topraklarda veya aşırı mangan içeren topraklarda eksikliği çok görülür. Özellikle genç yapraklarda sarı-beyaz renkte renk açılmaları şeklinde ortaya çıkar. İlkbaharda, erken sonbaharda ve çok kuru ortamlarda da eksiklik artar. Demir, bitki dokularında genellikle 50 – 200 ppm.  arasında bulunur. Sayısız reaksiyonları, enzim faaliyetleri, klorofil sentezi ve klorofil oluşumunu dolayısıyla protein ile fotosentezi etkileyen önemli bir mikro elementtir. 

Demir Eksikliği Belirtileri; Genellikle topraklardaki kalsiyum fazlalığı demir alımını engeller. Demir eksikliği olan yapraklarda damarlar yeşil kalır, ancak damar araları sarıdır. Eksikliğin ilerlemesi halinde tam sararma ve sonra da kuruma görülür.

Demir eksikliğinde; Meyve ağaçlarında , demir noksanlığına diğer bitkilere nispetle daha çok rastlanmaktadır. Özelikle turunçgiller demir noksanlığına karşı çok hassasiyet gösterirler. Aynı durum elma ve ayva ağaçlarında da görülür. Gerek meyve ağaçlarında gerekse diğer bitkilerde sık sık ortaya çıkan demir noksanlığının bu besin maddesinin topraktaki miktarının düşük bulunmasından çok, çeşitli faktörlerin etkileriyle bitkinin toprakta bulunan demirden faydalanamamasıdır.

Bitkilerde demir genel olarak hücre, protein ve enzimlerin bir bileşenidir. . Azot fiksasyonu, respirasyon ve fotosentez faaliyetlerinde görev alır. . klorofil oluşumunda katalizör görevi üstlenir. . bitkilerin yeni büyümekte olan genç kısımları için esas teşekkür eder. . kloroplastik protein oluşumunu teşvik eder. . bitkide enzim ve ko-enzim görevi yapar. . enzimlerin elektron trasferleri için gereklidir. . içerisindeki karbon sayesinde bitki besin elementi alımı sırasında daha az enerji harcar. . içerisinde bulunan karbon, karbonhidratların, selülozun, ligninin, proteinlerin, nükleik asitlerin ve pek çok diğer organik bileşiklerin temel elementidir. .toprağım su tutma kapasitesini yükseltir. . humik-fulvik asit ile toprağı düzenler. Toprakta pH’yı düzenler ve tuzu kırar. Kullanımım amacı ve yerine göre değişmekle beraber ürün, toz ve granül formda toprağa temas edecek ve toprakla karıştırılarak kullanılmalıdır. .Toprak hazırlık sürecinde ; ekim için hazırlanan torak yüzeyine mibzer veya elle atıldıktan sonra hafif bir işleme ile ürünün toprağa karışması sağlanır. Meyve ağaçlarında ; şerit ya da bant uygulaması ile kullanılır. Bitkinin izdüşümlerine daire şeklinde ya da şerit şeklinde toprağa uygulanır ve hafif bir işleme ile toprağa karışması sağlanır. Sera ve açık alan sebze yetiştiriciliğinde ; gene bant veya şerit şeklinde bitkilerin kök bölgelerine uygulanır ve toprakla karıştırılır.

BİTKİ YAPRAK TOPRAK UYGULAMA
SEBZE (SERA) 100 – 150 cc/100lt 0,5-1 lt/da damlama Dikimden itibaren 3- 4 uygulama
SEBZE (AÇIK) 100 – 150 cc/100lt 0,5-1 lt/da damlama Dikimden itibaren 3- 4 uygulama
MEYVE AĞAÇALARI 100 – 150 cc/100lt 0,5-1 lt/da damlama Bahardan itibaren ve sonra 2 – 3 uygulama
HUBUBAT 100 – 150 cc/100lt 1 lt/da yağmurlama Kardeşlenme Öncesi

Garanti Edilen İçerik

Suda Çözünür Demir %5
Klor %0

BD İron Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

 

Ek bilgi

LİTRE

1 LT, 5 LT, 20 LT

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Black Diamond Iron (Demir)”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir