Black Diamond Bakır (Copper)

0,00

Bitkilerin bakır  ihtiyacı oldukça düşük düzeydedir. Birçok bitkinin bakır  kapsamı kuru maddede 2 – 20 ppm arasındadır. Bitkilerde bakır noksanlığı pratikte fazla rastlanan Ar durum değildir. Organik madde miktarı çok yüksek olan topraklarda veya pit topraklarda bakır noksanlığı görülebilmektedir. Bunun nedeni organik maddenin bakırı çok kuvvetli bağlamasıdır. Bakır noksanlığı diğer mikro elementler gibi önce genç yapraklarda görülür. Çünkü bakır bitki bünyesinde hareketli değildir.

Stok kodu: woo-sunglasses Kategoriler: , Etiketler:

Açıklama

Klorofil oluşumu için gereklidir. Karbon dioksit alımını düzenler, fotosentezde etkilidir. Birçok enzimin yapısında bulunur. Protein üretimi için önemlidir. Solunum için katalizördür. Bitkide su hareketinin dengelenmesini sağlar. Hücre duvarının oluşumunda görev alır. Normal çiçek oluşumu ve tohum üretimi için gereklidir.

Bakır Eksiklik Belirtileri: Genç yapraklarda sararma bazen beyazlaşma veya gri-yeşil görünüm ileri durumlarda kuruma. Sürgün uçlarında sararma ileri durumlarda kuruma veya geriye doğru ölüm. Bitkilerde çalılaşma, cüceleşme, başaklanmada azalma. Çiçeklerde bozulma, renk bozukluğu, çiçek azlığı, çiçek atmaları veya hiç oluşmaması. Meyvede çatlama, meyvelerde vaktinden önce olgunlaşma ve dökülme. Kök oluşumu azalır. Kök gelişmesi engellenir.

Bakır Alımını Azaltan Koşullar: Alkali, kireçli, yüksek pH’lı topraklar. Tarıma yeni açılan organik madde içeriği yüksek topraklar. Toprakta bakır miktarının düşük olması. Diğer iz elementlerin oransal fazlalığı. Özellikle demir (Fe), çinko (Zn), mangan (Mn), molibden (Mo). Soğuk ve yağışlı hava koşulları. Azot veya fosforun yüksek oranda uygulanması.

Ürün sıvı ve konsantre bir formdadır. Sulandıralarak sprey şeklinde bitkilere uyğulandığı gibi sulama sistemleri ile (damlama ve yağmurlama) doğrudan toprağa veya gene bitki üzerine uygulaması yapılır.

BİTKİLER UYGULAMA ZAMANI ÖNERİLEN DOZ
Domates-Biber- Patlıcan Gelişme dönemi boyunca uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Marul-Kıvırcık-Salata Gelişme dönemi boyunca uygulanır. 100 cc/dekar veya 100 litre su ile
Mısır Bitki boyu 30-40 cm olduğunda uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Sogan-Sanmsak Gelişme dönemi boyunca uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Ayçiçeği Bitki boyu 30-40 cm olduğunda uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Şekerpancarı Çiçeklenme donemine kadar uygulanir. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Hububat (Buğday-Arpa-Çeltik) Kardeşlenme başlangıcıyla sapa kalma dönemi arasında uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Üzüm Gelişme dönemi boyunca uygulanır. 100 cc/dekar veya 100 litre su ile
Çilek Gelişme dönemi boyunca uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile
Çeltik Sapa kalkma dönemi arasında uygulanır. 100-150 cc/dekar veya 100 litre su ile

Garanti Edilen İçerik

Suda Çözünür Bakır %5
Klor %0

BD Copper Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ek bilgi

LİTRE

1 LT, 5 LT, 20 LT