Black Diamond Boron

0,00

Bor’un bitkide protein senteziyle ilişkisi vardır. Karbonhidratların oluşumu ve taşınmasında görev alır. Kalsiyum taşınmasında ve yerine yerleştirilmesinde yardımcı olur. Çiçek ve meyve tutumunu etkiler. Polen oluşumu ve hormon sentezi içinde gereklidir.

Stok kodu: woo-hoodie-with-zipper Kategoriler: , Etiketler:

Açıklama

Black Diamond Boron Kalsiyumun taşınması ve yerleştirilmesinde görev alır. Black Diamond Boron Çekirdek oluşumu, meyve tutumu, polen sağlığı ve döllenebilme için gereklidir. Black Diamond Boron Hormon oluşumuna (özellikle de auxinler) yardım eder. Hücre bölünmesinde etkisi vardır.

Bor Noksanlık Belirtileri: İlk belirtiler genç yapraklarda görülür. Genç yapraklar sararır ve şekilleri bozulur. En önemli belirtisi büyüme noktalarının ölmesidir, gelişme durur. Meyveler küçüktür, şekilleri bozuk olur. Meyve de çatlamalar görülür ve bu çatlaklar belirgindir. Çiçek oluşumu azdır, çiçek atmaları görülebilir ve polen azalır. Genç sürgünler kısadır ve zamk akıtması gözlemlenir. Yaprak damarları mantarlaşır, erken yaprak dökümü olabilir, meyve çekirdek evinde veya meyve çekirdek kabuğunda mantarlaşma olur. Yapraklar kalınlaşır, renk koyulaşır, orta damar mantarlanması görülür. Yaprak ve gövde gevrek, kırılgandır.

Nasıl kullanılır;

Ürün sıvı ve konsantre bir formdadır. Sulandırılarak sprey şeklinde bitkilere uygulandığı gibi sulama sistemleri ile (damlama ve yağmurlama) doğrudan toprağa veya gene bitki üzerine uygulaması yapılır.

Ne zaman ve nasıl kullanılır;

Tarla Bitkilerinde (buğday, pamuk, patates, çeltik. kanola. pancar. ayçiçeği vb.) sera ve açık tarla sebze ve meyvelerinde (Domates, biber, hıyar, patlıcan, kabak, kavun, karpuz çilek vb) ve meyve ağaçlarında (Elma, armut, şeftali, fındık, zeytin, kiraz, kayısı, narenciye, nar, nektarin, bag vb.) kesme çiçek ve süs bitkilerinde. BOR mikro bitki besin maddesi eksikliklerini gidermek amacıyla kullanılır. Genel olarak sebze ve tarla bitkilerinde noksanlık durumuna gore 100-150 ml/100 Lt. su dozunda, meyvelerde ve bağlarda 100-150 ml/100 Lt. su dozunda bitkiye püskürtülerek yapraktan uygulanır. Tüm bitkiler için sulama sistemleri ile birlikte topraktan uygulama dozu ise 5-6 Litre/Da’dır

Garanti Edilen İçerik

Suda Çözünür Bor %5

BD Boron Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

 

Ek bilgi

LİTRE

1 LT, 5 LT, 20 LT