Magic Leon 8-21-0+ SO3

0,00

Magic Leon 8-21-0+ SO3 Bitkinin yüksek oranlarda fosfor ihtiyacının olduğu kritik büyüme aşamalarında(erken dönem yoğun kök gelişimi, tomurcuk, tohum oluşumu aşamaları, çiçeklenme, meyve tutundurma ve büyümesi…vs) bitki büyüme noktalarında ihtiyaç duyulan fosforu bitkiye verir.

Açıklama

Magic Leon 8-21-0+ SO3 Yüksek organik karbon içeriğiyle faydalı toprak bakterilerinin aktivitesini arttırır. Bu üstün özellikleri sayesinde ürün her çeşit bitki, toprak tipine uygulanabilir bir büyüme stimulantı,toprak düzenleyici ekonomik bir gübredir. Ürün tek başına veya diğer granül gübre uygulamaları ile karıştırılarak uygulanabilir. .Bünyesindeki organic madde sayesinde NPK besin elemenlerinin daha uzun sure toprakta kalmasını sağlar. .Kuru tarımın yapıldığı bölgelerde ve ürünlerde sezon boyu kullanılacak bir üründür. .Organik madde ve humik-fulvik asit sayesinde toprağı düzenler ve toprağın organic madde değerini artırır. .Bitkinin büyümesine, döl tutmasına ve ürünün kalitesi üzerinde etkilidir. .Zemin katyon değişim kapasitesini (KDK) arttırır.

Gübrelerin etkinliğini arttırır ve besleyici sızıntısını azaltır.  Kök gelişimini destekler. Köklerde hücre zarlarının geçirgenliğini arttırır ve besin alımını arttırır. Alkali topraklardaki mikro elementler için doğal kenetleyici olarak hareket eder ve bitkiler için kullanılabilirliğini artırır. Bitki uygulamalarıyla kuraklık ve stresten kaynaklanan stres azalır. Tohumların çimlenmesini arttırır. Topraklardaki herbisitler ve toksik maddelerin kalıntılarını azaltır. Azotun süzülmesini önler. Azotun% 100’ünü bitki için kolayca temin eder.

Kullanmım amaçı ve yerine göre değişmekle beraber ürün, granül formda toprakğa temas edecek ve toprakla karıştırılarak kullanılmalıdır.  Ayrıca suda eritelerek bitki kök bölgesine uygulanabilir ya da püskürtme ile yapraktan verilebilir. Toprak hazırlık sürecinde ; ekim için hazırlanan torak yüzeyine mibzer veya elle atıldıktan sonra hafif bir işleme ile ürünün tçoprağa karışması sağlanır. Meyve ağaçlarında ; şerit ya da bant uygulaması ile kullanılır. Bitkinin izdüşümlerine daire şeklinde ya da şerit şeklinde toprağa uygulanır ve hafif bir işleme ile toprağa karışması sağlanır. Sera ve açık alan sebze yetiştiriliciliğinde ; gene bant veya şerit şeklinde bitkilerin kök bölgelerine uygulanır ve toprakla karıştırılır.

 ÜRÜN AMAÇ TAVSİYE EDİLEN UYGULAMA
Tüm ürünler Toprak Hazırlığı,Gübreleme 10-20 kg/Da
Sera sebzeleri (domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 50-75 kg/Da Band uygulaması yapılarak.
Bahçe Ağaçları (kivi, narenciye bahçeleri, muz, şaraplık üzüm taş çekirdekli meyveler) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 0,5 kg/Ağaç başına şeklinde uygulama yapılarak
Açık tarla sebzeleri Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 40-50 kg/Da Band uygulaması yapılarak
Tahıllar( buğday, çavdar, arpa, yulaf, mısır, pirinç, vs.), patates, fasulye, yer fıstığı Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 25-30 kg/Da Mibzer ile tohum yatağına verilerek
Süs bitkileri ve orman fidanlık, çim (Genel olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 10-20 kg/Da
Peyzaj(Genel Olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 8-10 kg/100 m2 Çiçek yataklarına

Garanti Edilen İçerik

Organik Madde %15
Toplam Azot %8
Amonyum Azotu %8
Suda Çözünür Fosforpenta Oksit %18
Toplam Fosforpeta Oksit %21
Suda Çözünür Kükürttri Oksit %5
Maksimum Klor %0,14
Maksimum Nem %20
Toplam Kürkürttri Oksit %5
Humik&Fulvik Asit %5
pH 5-7

Magic Leon 8-21  Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Ek bilgi

Ağırlık 25 kg
Boyutlar 38 × 32 × 40 cm

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magic Leon 8-21-0+ SO3”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir