Magic Leon 10-10-0 Taban

0,00

Magic Leon 10-10-0 Organik gübreleme ve toprak düzenleyici vasıflarını bir arada bulunduran bir organomineral gübredir. Azot, Fosfor, Nitrojen ve diğer Micro elementleri bitkilerin alabileceği formlarda tutması ve ihtiyaç oldukça yavaş yavaş bitkiye vermesi diğer kimyasal gübrelere göre en ayırt edici özelliğidir. Granül formu sayesinde her bir granül gerekli besinleri homojen şekilde toprağa verir bitki kökleri bu granüllere ulaştığı zaman ihtiyacı olan besinleri(NPK) tek tek aramak yerine bu granüller sayesinde doğrudan alabilmektedir.  

Açıklama

Magic Leon 10-10-0 Yüksek organik karbon içeriğiyle faydalı toprak bakterilerinin aktivitesini arttırır. Bu üstün özellikleri sayesinde ürün her çeşit bitki, toprak tipine uygulanabilir bir büyüme stimulantı, toprak düzenleyici ekonomik bir gübredir. Ürün tek başına veya diğer granül gübre uygulamaları ile karıştırılarak uygulanabilir. .Bünyesindeki organik madde sayesinde NPK besin elementlerinin daha uzun sure toprakta kalmasını sağlar. .Kuru tarımın yapıldığı bölgelerde ve ürünlerde sezon boyu kullanılacak bir üründür. .Çiçeklenme ve ürün periyodu kısa olan bitkilerde döl tutma ve ürün bağlama için kullanılır. .Organik madde ve humik-fulvik asit sayesinde toprağı düzenler ve toprağın organik madde değerini artırır. .Bitkinin büyümesine, döl tutmasına ve ürünün kalitesi üzerinde etkilidir. .Zemin katyon değişim kapasitesini (KDK) arttırır.

Gübrelerin etkinliğini arttırır ve besleyici sızıntısını azaltır. Kök gelişimini destekler. Köklerde hücre zarlarının geçirgenliğini arttırır ve besin alımını arttırır. Alkali topraklardaki mikro elementler için doğal kenetleyici olarak hareket eder ve bitkiler için kullanılabilirliğini artırır. Bitki uygulamalarıyla kuraklık ve stresten kaynaklanan stres azalır. Tohumların çimlenmesini arttırır. Topraklardaki herbisitler ve toksit maddelerin kalıntılarını azaltır. Azotun süzülmesini önler. Azotun% 100’ünü bitki için kolayca temin eder.

Kullanım amacı ve yerine göre değişmekle beraber ürün, granül formda toprağa temas edecek ve toprakla karıştırılarak kullanılmalıdır.  Ayrıca suda eritilerek bitki kök bölgesine uygulanabilir ya da püskürtme ile yapraktan verilebilir. Toprak hazırlık sürecinde ; ekim için hazırlanan torak yüzeyine mibzer veya elle atıldıktan sonra hafif bir işleme ile ürünün toprağa karışması sağlanır. Meyve ağaçlarında ; şerit ya da bant uygulaması ile kullanılır. Bitkinin izdüşümlerine daire şeklinde ya da şerit şeklinde toprağa uygulanır ve hafif bir işleme ile toprağa karışması sağlanır. Sera ve açık alan sebze yetiştiriciliğinde ; gene bant veya şerit şeklinde bitkilerin kök bölgelerine uygulanır ve toprakla karıştırılır.

 ÜRÜN AMAÇ TAVSİYE EDİLEN UYGULAMA
Tüm ürünler Toprak Hazırlığı 10-20 kg/Da
Seralarda sebzeler (domates, dolmalık biber, patlıcan, salatalık, kabak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 50-75 kg/Da Bant Uygulaması Şeklinde
Bahçe Ağaçları (kivi, narenciye bahçeleri, muz, şaraplık üzüm taş çekirdekli meyveler) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 0,5  kg/Da Ağaç ekim sırasında. Taç izdüşüm bölgesine.
Açık tarla sebzeleri Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 40-50 kg/Da Band uygulaması şeklinde.
Tahıllar( buğday, çavdar, arpa, yulaf, mısır, pirinç, vs.), patates, fasulye, yer fıstığı Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 25-30 kg/Da Mibzer ile tohum yatağına şeklinde
Süs bitkileri ve orman fidanlık Çim (Genel olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 10-15 kg/Da
Peyzaj(Genel Olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 8-10 kg/100 m2 Çiçek yatakları

Garanti Edilen İçerik

Organik Madde %15
Toplam Azot %10
Amonyum Azotu %10
Suda Çözünür Fosforpenta Oksit %9
Toplam Fosforpeta Oksit %10
Suda Çözünür KükürttriOksit %20
Maksimum Klor %0,5
Maksimum Nem %20
Suda Çözünür Çinko %1
Humik&Fulvik Asit %6
pH 5-7

Magic Leon 10 10 0  Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

 

Ek bilgi

Ağırlık 25 kg
Boyutlar 38 × 32 × 40 cm

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magic Leon 10-10-0 Taban”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir