Magic Leon 1-0-15 Potasyum Nk

0,00

Magic Leon 1-0-15 Organik madde ve potasyumun mükemmel karışımıdır. Her türlü toprak tipine ve bitkiye uygulanabilir olup, azot, fosfor, nitrojen ve diğer micro elementleri bitkilerin alabileceği formlarda tutması ve ihtiyaç oldukça yavaş yavaş bitkiye vermesi diğer kimyasal gübrelerle göre en ayır edici özelliğidir.

Açıklama

Magic Leon 1-0-15 Yüksek konsantrasyonlu Potasyum ve Humik Asit içeriği sayesinde organik potasyumu humik asit şelatları halinde bitkiye verir. Bu şekilde potasyum emilimi ve bitkide translokasyonu sağlanmış olur. Bitki tarafından kolayca alınabilir, mobilizesi yüksek bir potasyum kaynağıdır. Bünyesindeki organik madde sayesinde NK besin elementlerinin daha uzun sure toprakta kalmasını sağlar. Organik madde ve humik-fulvik asit sayesinde toprağı düzenler ve toprağın organik madde değerini artırır. Bitkinin büyümesine, döl tutmasına ve ürünün kalitesi üzerinde etkilidir. Zemin katyon değişim kapasitesini (KDK) arttırır. 

Gübrelerin etkinliğini arttırır ve besleyici sızıntısını azaltır. Kök gelişimini destekler. Köklerde hücre zarlarının geçirgenliğini arttırır ve besin alımını arttırır. Alkali topraklardaki mikro elementler için doğal kenetleyici olarak hareket eder ve bitkiler için kullanılabilirliğini artırır. Bitki uygulamalarıyla kuraklık ve stresten kaynaklanan stres azalır. Tohumların çimlenmesini arttırır. Topraklardaki herbisitler ve toksit maddelerin kalıntılarını azaltır. Azotun süzülmesini önler. Azotun% 100’ünü bitki için kolayca temin eder.

Kullanım amacı ve yerine göre değişmekle beraber ürün, granül formda toprağa temas edecek ve toprakla karıştırılarak kullanılmalıdır.  Ayrıca suda eritilerek bitki kök bölgesine uygulanabilir ya da püskürtme ile yapraktan verilebilir. Toprak hazırlık sürecinde ; ekim için hazırlanan torak yüzeyine mibzer veya elle atıldıktan sonra hafif bir işleme ile ürünün toprağa karışması sağlanır. Meyve ağaçlarında ; şerit ya da bant uygulaması ile kullanılır. Bitkinin izdüşümlerine daire şeklinde ya da şerit şeklinde toprağa uygulanır ve hafif bir işleme ile toprağa karışması sağlanır. Sera ve açık alan sebze yetiştiriciliğinde ; gene bant veya şerit şeklinde bitkilerin kök bölgelerine uygulanır ve toprakla karıştırılır.

 ÜRÜN AMAÇ RECOMMENDED APLİCATİON
Sera sebzeleri (domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 50-75 kg/Da Band uygulaması şeklinde
Bahçe Ağaçları (kivi, narenciye bahçeleri, muz, şaraplık üzüm taş çekirdekli meyveler) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 0.5 kg /Ağaç ekim sırasında
Açık tarla sebzeleri Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 40-50 kg/Da band uygulaması şeklinde
Tahıllar( buğday, çavdar, arpa, yulaf, mısır, pirinç, vs.), patates, fasulye, yer fıstığı Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 23-30 kg/Da  Mibzer ile tohum yatağına uygulama yapılır.
Süs bitkileri ve orman fidanlık, çim (Genel olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 10-20 kg/Da
Peyzaj(Genel Olarak) Toprak Hazırlığı, Kök büyüme, Gübreleme 8-10 kg/100 m2 Çiçek Yataklarına

Garanti Edilen İçerik

Organik Madde %10
Toplam Azot %1
Suda Çözünür Potasyum Oksit %15
Üre Azotu %1
Maksimum Nem %20
Humik&Fulvik Asit %7
pH 4,5 - 6,5

Magic Leon 1-015  Tescil Belgesi

Organik Tarım Sertifikası

Online Katalog

CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magic Leon 1-0-15 Potasyum Nk”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir