Magic Leon Eco 8-20-0+10SO3

490,00356.400,00

Magic Leon 8-20-0+10SO3 Bitkinin yüksek oranlarda fosfor ihtiyacının olduğu kritik büyüme aşamalarında(erken dönem yoğun kök gelişimi, tomurcuk, tohum oluşumu aşamaları, çiçeklenme, meyve tutundurma ve büyümesi…vs) bitki büyüme noktalarında ihtiyaç duyulan fosforu bitkiye verir.

Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Organomineral gübre , hümik asitlerin veya bunları içeren materyallerin (leonardit ,turba, linyit veya humus) amonyak, fosforik asit çözeltileri ve potasyum tuzları ile işlenmesiyle üretilir.

Kısacası organik ve kimyasal hammaddelerin karışımından elde edilen gübreler olarakta tanımlayabiliriz.

Bu gübrelerde azot, fosfor, potasyum, çinko, kükürt, kalsiyum elementlerinin yanı sıra gübre içeriğinde bulunan organik maddelerinde besin mineralleri bulunur.

Organomineral gübreler granül formunda buluna bildiği gibi, damla sulama veya yapraktan uygulanabilirlik açısından sıvı halde de bulunabilmektedir. Sıvı halde bulunan organomineral gübrelere, organomineral sıvı gübreler denilir.

Organik maddelerin toprağı iyileştirici özelliği ve minerallerin faydalarının tek bir gübrede toplanmasıyla elde edilen organomineral gübrelerin ülkemizdeki kullanım oranları son zamanlarda artış göstermekte olup, özellikle örtü altı üretimdeki kullanımı yaygındır.

Organomineral Gübre Ne İşe Yarar?

İçeriğinde organik ve kimyasal maddeler barındıran organomineral gübrelerin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

-İçeriğinde bulunan organik madde sayesinde toprakların havalanmasını sağlayan bu gübre aynı zamanda bir toprak düzenleyicisi olup toprak kalitesini arttırır ve ph seviyesini düzenler.

-Toprağın su tutma kapasitesini arttırır.

-İçeriğinde bulunan organik madde sayesinde toprakta bağlı şekilde bulunan minerallerin parçalanarak bitki bünyesine alımını sağlar.

-Toprak erozyonunu önler.

-Daha sağlıklı bir kök gelişimi teşvik eder.

-Toprakta bulunan ağır metal ve toksitleri bağlayarak bitkiyi korur.

-Taban gübresi olarak kullanılması durumunda tohumların hızlı ve homojen çimlenmesini sağlar.

-Kullanılan diğer gübrelerin verimini yükselterek, bitkinin besin alımını arttırır.

-Kimyasal gübrelere göre daha fazla verim artışı sağlar.

Magic Leon Eco 8-20-0+10SO3 Yüksek organik karbon içeriğiyle faydalı toprak bakterilerinin aktivitesini arttırır. Bu üstün özellikleri sayesinde ürün her çeşit bitki, toprak tipine uygulanabilir bir büyüme stimulantı,toprak düzenleyici ekonomik bir gübredir. Ürün tek başına veya diğer granül gübre uygulamaları ile karıştırılarak uygulanabilir. .Bünyesindeki organic madde sayesinde NPK besin elemenlerinin daha uzun sure toprakta kalmasını sağlar. .Kuru tarımın yapıldığı bölgelerde ve ürünlerde sezon boyu kullanılacak bir üründür. .Organik madde ve humik-fulvik asit sayesinde toprağı düzenler ve toprağın organic madde değerini artırır. .Bitkinin büyümesine, döl tutmasına ve ürünün kalitesi üzerinde etkilidir. .Zemin katyon değişim kapasitesini (KDK) arttırır.

Gübrelerin etkinliğini arttırır ve besleyici sızıntısını azaltır.  Kök gelişimini destekler. Köklerde hücre zarlarının geçirgenliğini arttırır ve besin alımını arttırır. Alkali topraklardaki mikro elementler için doğal kenetleyici olarak hareket eder ve bitkiler için kullanılabilirliğini artırır. Bitki uygulamalarıyla kuraklık ve stresten kaynaklanan stres azalır. Tohumların çimlenmesini arttırır. Topraklardaki herbisitler ve toksik maddelerin kalıntılarını azaltır. Azotun süzülmesini önler. Azotun% 100’ünü bitki için kolayca temin eder.

Kullanmım amaçı ve yerine göre değişmekle beraber ürün, granül formda toprakğa temas edecek ve toprakla karıştırılarak kullanılmalıdır.  Ayrıca suda eritelerek bitki kök bölgesine uygulanabilir ya da püskürtme ile yapraktan verilebilir. Toprak hazırlık sürecinde ; ekim için hazırlanan torak yüzeyine mibzer veya elle atıldıktan sonra hafif bir işleme ile ürünün tçoprağa karışması sağlanır. Meyve ağaçlarında ; şerit ya da bant uygulaması ile kullanılır. Bitkinin izdüşümlerine daire şeklinde ya da şerit şeklinde toprağa uygulanır ve hafif bir işleme ile toprağa karışması sağlanır. Sera ve açık alan sebze yetiştiriliciliğinde ; gene bant veya şerit şeklinde bitkilerin kök bölgelerine uygulanır ve toprakla karıştırılır.

Ek bilgi

Miktar

25 Kg, 1 Ton, 10 Ton, 16 Ton, 20 Ton, 25 Ton, 27 Ton